Čtyři důvody, proč byste si rozhodně měli zakrýt webkameru

AntiSpyGadgets pomáhá s bezpečnostní ve 'smart' světě

antispygadgets-time-icon 5 minut čtení
antispygadgets-author-icon 03 únor 2020

Chraňte svoje soukromí

Jestli si obecně v životě zakládáte na soukromí a nepotrpíte si na exhibicionismus, zakrytí webkamery by pro vás mělo být samozřejmostí. V případě, že dojde k narušení bezpečnosti vašeho počítače, je sběr audiovizuálních záznamů jednou z prvních zastávek hackerů.

Poté můžete rychle zjistit, že když jste si naposledy po sprše polonazí zpívali v pokoji, tak jste ani trochu nebyli sami. A to je ještě celkem přijatelný scénář situace, kdy můžete být nevědomky zachycení vaší vlastní kamerou.

Nenechte se vydírat

Pokud dáme stranou narušení vašeho soukromí, mnohem větším nebezpečím je vydírání, ke kterému často dochází po získání choulostivých záběrů z webových kamer. Bohužel se v takových případech obětí hackerů nemusíte stát jen vy, ale i vaši nejbližší.

Neúprosnou pravdou o vydírání na základě digitálních dat je, že jste vydání na milost vyděrači, který si vždy může udělat kopii a vydírat vás znovu, a znovu.

antispygadgets-data-breach

Učte se od těch nejpověřenějších

Jestli chcete radu ohledně zabezpečení vaší webkamery, zkuste například americkou FBI a jejího bývalého ředitele Jamese Comeyho, který prý ochranu své webkamery nesundává ani roky po opuštění své pozice.

O tom, jak bezpečno je na internetu a třeba i na sociálních sítích můžete pak polemizovat i s Markem Zuckerbergem, který na svém laptopu krom kamery zakrývá údajně i mikrofon.

Skoro nic to nestojí

Ne, k vyřešení problému s webkamerami nepotřebujete drahý program nebo nástroj, který budete muset pravidelně platit. Ani drahého experta, který by vám něco nastavil. Naprosto stačí jednoduchá plastová krytka, se kterou z webkamery zase uděláte nástroj komunikace, a ne hrozbu.

Autor: Jakub Ryba